تکنولوژی و فناوری

رونمایی کانن از سنسور جدیدی برای فیلمبرداری اسلوموشن در محیط‌های تاریک

کانن یک سنسور جدید ۲.۲ مگاپیکسلی CMOS معرفی کرده است که از جمله‌ی بارزترین ویژگی‌های این سنسور باید به سرعت بالا در کنار حساسیت بالا اشاره کرد که آن را به گزینه‌ی مناسبی برای ثبت ویدیو در محیط‌های تاریک تبدیل می‌کند. این سنسور که ۳۵MMFHDXS نام دارد، یک سنسور فول فریم CMOS با رزولوشن ۲.۲ مگاپیکسل است.

بر اساس اطلاعات ارائه‌شده توسط کانن، این سنسور قادر است در محیط‌های بسیار تاریک و با تکیه بر حساسیت بالا، تصاویری با نویز بسیار پایین تهیه کند. کانن در این سنسور فناوری جدیدی مورد استفاده قرار داده است که نویز تصویر را با وجود سایز بالای هر پیکسل بسیار کاهش می‌دهد. نویز تصویر با سایز هر پیکسل رابطه‌ی مستقیم دارد؛ به‌طوری‌که با افزایش سایز پیکسل، نویز نیز افزایش پیدا می‌کند.

به گفته‌ی کانن، به لطف سایز ۱۹ در ۱۹ میکرومتری هر پیکسل، حساسیت و عمق اطلاعات ثبت‌شده بسیار بالا رفته است. سنسور جدید کانن در دو حالت رنگی و مونوکروم قابل سفارش است.

این سنسور فوق حساس قادر است ویدیوهایی  با نرخ ۱۰۰ فریم بر ثانیه و رزولوشن فول اچ‌دی ثبت کند. ثبت ویدیو با نرخ ۱۰۰ فریم بر ثانیه به این معنی است که با استفاده از محصول جدید کانن می‌توان در مکان‌های تاریک یا شب‌هنگام، ویدیوی اسلوموشن با کیفیت قابل قبول ثبت کرد.

در ادامه می‌توانید شماری از تصاویر ثبت‌شده با استفاده از این سنسور را مشاهده کنید.

سنسور بسیار حساس ۲.۲ مگاپیکسلی کانن

سنسور بسیار حساس ۲.۲ مگاپیکسلی کانن

سنسور بسیار حساس ۲.۲ مگاپیکسلی کانن

سنسور بسیار حساس ۲.۲ مگاپیکسلی کانن

کانن در ماه ژانویه اعلام کرد که محصولاتش از نبود خلاقیت رنج می‌برند. این کمپانی کار روی سه محصول جدید را تأیید کرد که شامل یک سنسور ۱۲۰ مگاپیکسلی با رزولوشن بالا، یک سنسور ۵ مگاپیکسلی ۲/۳ اینچی با گلوبال شاتر و سنسور ۲.۲ مگاپیکسلی با نرخ ثبت ۱۰۰ فریم در هر ثانیه است.

تاریخ انتشار اصلی : 2018-04-30 17:57:54

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

34 + = 35