رپورتاژ

پاناسونیک احتمالا ۳ مهرماه اولین دوربین فول فریم بدون آینه خود را معرفی خواهد کرد

گمانه‌زنی‌ها حکایت از این دارد که پاناسونیک ۲۵ سپتامبر برابر با سوم مهرماه سال جاری یعنی تقریبا تا سه هفته‌ی دیگر از اولین دوربین بدون‌آینه و فول فریم خود رونمایی خواهد کرد.

 پاناسونیک ۱۰ سال پیش اولین دوربین بدون آینه‌ی خود، G1 را معرفی کرد و حالا زمان آن رسیده است که اولین دوربین فول فریم بدون آینه‌ی خود را معرفی کند. پس از Nikon Z و Canon R حالا نوبت به معرفی پاناسونیک فول فریم رسیده است.

بر اساس شایعات، پاناسونیک نمونه‌ی اولیه و محصول نهایی را در نیمه‌ی اول ۲۰۱۹ روانه‌ی بازار خواهد کرد. به نقل از یکی از منابع تست دوربین معرفی این مدل به‌اندازه‌ی Nikon Z7 هیجان‌انگیز است. به نقل از منبعی دیگر کیفیت ویدئوی این مدل عالی است. هنوز اطلاعاتی در مورد مشخصات دقیق این دوربین یا حتی همکاری با لایکا یاالمپیوس در دست نیست؛ اما می‌توان حدس زد در این مدل هم از مانت مشابه Leica SL استفاده شده است. مزیت همکاری با لایکا می‌تواند این باشد که ۶ لنز (البته گران‌قیمت) برای این نوع مانت وجود دارد.

علاوه بر این اطلاعاتی هم مبنی بر استفاده از فرمت ۴:۳ در این مدل وجود ندارد. یقینا پاناسونیک یکی از رقبای چالش‌برانگیز در زمینه‌ی ویدئو است؛ اما شاید نتوان امیدی به بقای پاناسونیک در رقابت بین دو غول دوربین‌ساز کانن،نیکون و دیگر پرچم‌دار دوربین‌های بدون آینه یعنی سونیداشت. از طرفی باید دید آیا المپیوس و ریکو هم دوربین مشابهی را خواهند ساخت یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

29 + = 37